Search
среда 17 октомври 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Archives post

Kaко настанала песната Ѓурѓевдан је….

Čuvena pesma “Đurđevdan” nastala je u “vozu smrti”, koji je putovao iz Sarajeva za Jasenovac, otkriva profesor...

И официјално: Миленко Неделковски доби црн печат, НЕПОЖЕЛЕН е во Бугарија

Македонският журналист Миленко Неделковски ще бъде включен в списъка на...

Јанкулоска кулира на Виноскоп, ама Катица те чека срцкаа!

Gordana Jankuloska so soprugot, pratenikot Ljupco Dimovski i uste eden tip si kulira na Vinoskop..Vinoskop e na plostadot pozadi...

Груевски идната недела во Вашингтон по совети од опинион мејкери за да го поправел урнисаниот имиџ?!

Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, заедно со министерот...

ОД ПОЛНОЌ ЌЕ НЕМА СРПСКА И МАКЕДОНСКА МУЗИКА

Забраната за емитување српска музика стартува од ноќва на полноќ, а од пред...

НЕМА АЈВАР ЧИМ ЈА САКАТЕ КАТИЦА

Можам да си ги замислам Никола Груевски и неговото патриотско друштво како...

Заедно на кошарка, но на избори ќе бидат на различни листи

Горан од ЛДП и Љубе од ОМ на кошарка, а на избори ќе се противници! По се...

Богоев: Бонева стана симбол за криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Од Социјалдемократскиот сојуз остро реагираа по информациите дека членот...

Сител со дрва и камења по Зоран Трајчевски поради прекршочната на Ад-хок телото

Сител телевизија со особена нервоза ја дочекаа прекршочната постапка...

ВИДЕО: Како Драган Вучиќ помaга кога треба да се направи асоцијација за долга магарица