Search
среда 17 октомври 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Archives post

Можеби малку е и нефер што сите удривме по војводата. Љубчо не треба да се потценува

Џон Калхун пред 34 минути · Можеби малку е и нефер што сите удривме по...

ВИДЕО: Љубчо Георгиевски во „Топ тема“

Ви го пренесуваме вечерашното гостување на претседателот на ВМРО-НП, Љубчо...

АЛИ АХМЕТИ НА ИЗБОРИ СО НОВ РАМКОВЕН ДОГОВОР: ИЛИ ЦЕЛОСНА ЕДНАКВОСТ ИЛИ НЕМА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ВЛАДА

Али Ахмети на избори со нов рамковен договор – надграден и проширен- со...

Георгиевски: Проблем беа листите, не коалицирањето со ВМРО-ДПМНЕ

Тој потврди дека ВМРО-ДПМНЕ му дале добра понуда која била отфрлена од...

СПАСОВ НЕ СЕ ПОЈАВИ НА РАБОТА – ОСТАВКАТА ВО РАЦЕТЕ НА ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ?!

Заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов не се појавил...

ЗАТВОР ЗА БАБАТА МОНСТРУМ: ГИ УБИЛА И ЗАКОПАЛА НОВОРОДЕНИТЕ ВНУЦИ ВО БЛИЗИНА НА КУЌАТА

Војкана Богојевиќ (53) од Трњани осудена е на шест години затвор поради...

Еве јавно да им одговорам на оние што ми пишуваат за моето буржоаско потекло и за родителите кои се занимавале со криминал …

Јас знам како се печали занаетчиски, работнички леб! Како се гради и создава...

РОДИТЕЛИ, ОВА СЕ 7-ТЕ РАБОТИ КОИ ВАШИТЕ ДЕЦА ЌЕ ГИ ПОМНАТ ЗА ВАС КОГА ЌЕ ПОРАСНАТ

Ова се 7 работи по кои ќе ве паметат вашите деца кога ќе пораснат: Како сте се...

Немa ништo случaјнo вo oвaa држaвa. Тaкa рекле стрaнците.

Jordanka Ivanovska-Joci пред 2 минути · Љубчo нa “Тoп темa”-“Некa кaжaт дециднo oд...

ЈАВНИОТ ДОЛГ ПРВПАТ НАДМИНА 50 ОТСТО ОД БДП

Од 2008 наваму јавниот долг е зголемен трикратно, односно за 3.2 милијарди евра,...