Search
понеделник 18 декември 2017
  • :
  • :
Најнови Вести

Archives post

Во Собранието на РМ смеат да се вработуваат само Македонци и Албанци за други етноси не може?!

Bujar Ismani пред 4 часа ·  Kakov skandalozen Konkurs na Taljo Skopsko pivo vo Sobranieto, konkurs objaven za trojca, znaci...

СТЕФАН БОГОЕВ ПРОТИВ САША БОГДАНОВИЌ: Ги укина 670-те илјади евра субвенции за КК Карпош Соколи, Саша догодина планира да даде 500 000е помош за КК Работнички!

Се  степаа Карпош и Центар????

Можниот министер за здравство Венко Филипче другарче на Радмила бил член на Професорскиот контра пленум

Неврохирургот Венко Филипче, чие име се врти неколку дена во јавноста како...

Готвачот Антонио ќе ја добие и платата што не му била дадена, одлучи Државниот инспекторат за труд

Готвачот Антонио Јанковски кој минатата седмица за малку ќе го изгубеше...

(ВИДЕО) ТОШО ПЕТРОВ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА ЌЕ ГИ КОЉАЛ СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ КОИ ЌЕ ГО МЕНУВАЛЕ ИМЕТО НА МАКЕДОНИЈА!

АЛБАНСКАТА СТАРЛЕТА АДЕЛИНА ТАХИРИ СТАНА ВМРОВСКА СНАА, СЕ ОМАЖИ ЗА НАЈБОГАТИОТ ВМРОВСКИ АДВОКАТ КОЈ НАМЛАТИ МИЛИОНИ ОД ВЛАДАТА НА ВМРО ДПМНЕ!

Најпознатата албанска старлета, Аделина Тахири стана вмровска снаа! Таа се...

Додека Политико ги ребреше идиотите од власт и медиумите Зиков гледаше тапо како теле у шарена врата

Додека Политико јадеше гурабии дека новинарите од печатените медиуми се...

Друже Заев апелирам до тебе да ги чуваш народните пари домаќински и да го сопреш лудилото наречено субвенции на кој му кур текне за се!!!

Саше Ивановски Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк   Денеска бев...

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ЖЕСТОКО ЈА НАПАДНА ВЛАДАТА ЗА НАМЕРАТА ДА СЕ ПОМОГНАТ ПЕЧАТЕНИТЕ МЕДИУМИ СО 1 МИЛИОН ЕВРА ГОДИШНО: Па добро дали сте вие нормални?!?!

Жестока дебата денеска се разви во медиа центарот на владата за време на...

50 илјади евра отштета за затвореник, изгубил бубрег и слезина ,го претепал затворски чувар

Затворениот кој пред четири години во затворот Идризово беше крвнички...