Search
среда 17 октомври 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Archives post

Анѓушев се фали, а обрачот на наемното ропство се стега околу вратовите на работниците!

„Во првиот квартал на 2018 година, вкупните странски директни инвестиции...

Обезбедени се средства за споменик на гробот на Есма Реџепова, ќе градиме базен во Шутка 29 други, ние тенис не играме сакаме да се бањаме

Формирана е работа група и се обезбедени финансиски средства за изградба на...

Дали Царовска ја губи довербата од најблиските соработници? – Портпаролката го напушта министерството

Портпаролката на министерката за труд и социјална политика Мила Царовска,...

Текстилците вербално ја нападнаа екипата на Алсат М

ВМРО-ДПМНЕ платила 387 илјади евра за уметнички слики за партиското седиште

Ревизорскиот извештај за работата на партијата ВМРО-ДПМНЕ во 2016 година...

СИРОТ ИЛЧЕ ГЕБЕЛС, НЕ МОЖЕ НИ НА ХАЛКИДИКИ ДА ИЗБЕГА: Хорхе заборавил да го помилува?!?!

Од целиот прв ешалон на ВМРО ДПМНЕ, само Илче Гебелс останал непомилуван од...

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ: Еве како изгледала Цеца Ражњатовиќ како матурантка (ФОТО)

Во 1991 година кога беше популарна ѕвезда во Југославија,...

Пиар службите Заев на Малта го однеле кај вмровци и после се чудите зашто го бркале?

Заев абе сеуште не ти е јасно дека твојот пи ар тим е катастрофален? Мислам...

(Видео) Полицаецот од Охрид што го казни 800 евра командирот е цел на одмазда, местенки и мобинг

Стевче Стевоски, полицаецот од Охрид кој стана познат во јавноста оти пред...

1ТВ истражува и открива: Кои од флашираните води во земјава се штетни и опасни по здравјето?

Ina Mnogufina пред 31 мин. ·  Како тоа водите не се контролираат редовно? Па за шо ја...