Search
петок 19 октомври 2018
  • :
  • :

Амди Бајрам откри: ДУЕЛ Мицко-Заефф ќе има водители Политико и Златев

Од извори блиски на Амди Бајрам кој денес гостувал во 1 тв кај Бокица дознаваме дека неформално обзнанил оти дуел на двете најмоќни политички фигури Зоран Заев СДСМ и премиер и Христијан Мицкоски лидер на опозицијата и она што остана од ВМРО ДПМНЕ ќе има во Телма телевизија ама двајцата лидери не можеле да се согласат кој да биде водител и модератор Заев инсистирал тоа да биде Саше Политико Мактел додека Христијан инсистирал на Љупчо Златев Лидер мк за мир у куќа доколку Чом у меѓувреме не го фатила старечка деменција водители ќе бидат овие два новинарски лика од македонскава партиска жабокречина.

loading...