Search
петок 19 октомври 2018
  • :
  • :

АВТОМОБИЛ ВЛЕТА ВО ГРУПА ДЕЦА ВО БЕЛГРАД, ЕДНО ДЕТЕ ПОЧИНА

Едно момче на возраст од 10 години почина откако автомобил марка „тојота“ влета во колона деца пред белградскиот хотел „Пепа“.

Децта се од Суботица и биле на екскурзија во Белград, и организирано ја поминувале улицата, кога автомобилот место да застане преминал на левата страна од улицата и удрил во групата деца. Момчето починало на лице место, а повредени се уште две девојчиња, сите ученици во трето одделени.

Возачот В.В (1975) е приведен и против него ќе биде покренато обвинение за кривично дело против безбедонста во јавинот сообраќај.

loading...