Search
сабота 17 ноември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

БОМБА: СЕ ЗАТВОРИ ТВ НОВА НА СЕАД КОЧАН, ДЕНЕСКА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ПРЕСТАНА СО РАБОТА!

loading...

Миленко од инсајдерски извори дознава дека денеска бил ставен клуч на телевизијата ТВ НОВА!

Тој пишув на Дудинка:

Денеска на 13-ти, не е петок, ама е 13-ти, е црн вторник за ТВ Нова. Имено ставен е клуч на вратата, вработените се пуштени дома, нема никој во студијата и режиите (автобусот одамна замина).

Навистина, ако се провери на веб сајтот ќе се види дека последен пат кога биле ставени вести е 25 јануари 2018-та:

Миленко открива дека во моментов на програмата оделе репризи од стари емисии, а самата идеја за телевизијата бил проект на Сашо Мијалков за да им покаже на Горан Ѕинго и Емил Стојменов како се прави телевизија.

Миленко понатаму ја обвинува уредничката Биљана Трендафилова за немање на уреднички капацитет да го крене рејтингот на телевизијата и покрај тоа што долго време буџетот на телевизијата бил без лимит!!!

Еве кои НЕновинари беа уредници на ова невидено срање од тв:

Директор. Дарко Колевски darko.kolevski@tvnova.mk.

Главен и одговорен уредник. Билјана Василева Трендафилова.

Заменици на главниот и одговорен уредник:

Предраг Кукиќ

Анита Петровска – Рајковиќ

Горан Петрески

Љубиша Николовски.

Веб редакција – www.tvnova.mk. Фросина Маневска

Едно време уредник беше и Гоце Михајловски

Што да се каже за уредниците, новинарите и газдите на оваа телевизија кои решија да прават уште еден медиски бункер од кој ќе не пукаат со тешки митралези, како да беа малку Сител, Канал 5, радио РСМ, Алфа, Сител 3, весниците на МПМ, Курир, Македонија 24, Вечер, Прес 24, Нова Македонија итн итн…

Колку беше расипан обидот со најсовремена опрема во најубави студија да вработиш 130 новинари да им дадеш огромни плати за да се бават со пропаганда наместо новинарство?!

Тоа е како да опремиш најсовремена болница во која наместо да лечиш народ, да заробуваш луѓе киднапирани од улица и да ги сечеш на парчиња за продажба на органи и крв. ЈЕЗИВО!!!

Тие што ја замислија оваа телевизија се психопати, да го лажеш народот во 2017-та, во време на социјални мрежи, дека црното е бело и обратно!

ЃУБРИЊА!!! КОПИЛИЊА! Требаше со дел од украдените пари од РЕК Битола и Скопје 2014-та да се помогне партијата за да остане на власт за да се краде уште и уште и уште, не им беа важни ниту вистината, ниту Македонија, нити народот…

Имавме жизофрена слика, бизнисмен Бошњак муслиман како газда на тв 24/7 пукаше во тв етерот приказна за чиста православна Македоња во која етничките Македонци ќе владеат а сите други или ќе ќутат или да си одат?!?!

ДЕСИЛО СЕ, И НИКАД СЕ НЕПОВТОРИЛО!!! УШТЕ ЕДЕН ОД БЕЗБРОЈТЕ КОШМАРИ КОИ НИ ГИ ПРИРЕДИ ГРУЕВИЗМОТ КОИ ЌЕ МОРА ДА ГИ ЗАБОРАВИМЕ!!!

 

loading...