Search
среда 17 октомври 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

ИНЦИДЕНТ НА ЕВРОВИЗИЈА: Непознат маж се качи на сцена и викаше: „нацисти“

Bо финалето на „Евровизија“ дојде до инцидент, па мораше да реагира и обезбедувањето.

Имено, еден непознат маж се качи на сцената, го одзема микрофонот на претставничката на Велика и Британија, Су Ритоко и започна да вика на цел глас – “нацисти“.

Човекот веднаш беше остранет од сцената, а Британката успеа да ја изведе цела песна без проблеми.

Како што информираат светските медиуми, лицето било веднаш однесено во полиција, а на претставничката на Велика Британија и било понудено повторно да настапи, но таа не прифатила.

Погледнете го инцидентот:

loading...