Search
понеделник 18 декември 2017
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Балкан

ФОТО: Го сакаа сите девојки во СФРЈ, а Бајага добил корпа од сегашната сопруга

Момчило Бајагиќ, познатиот фронтмен на групата „Бајага и Инструктори“...

Саша Лошиќ: „Порано немаше интернет, се додворувавме со песни“

„Плави оркестар“ беше еден од најпопуларните бендови во 1980-те години во...

Зоран Марјановиќ признал: Ја убив Јелена

Полициски инспектор вели дека има аудио снимка на која Зоран, сопругот на...

Цеца: „По Аркан имав љубовници“

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ ретко зборува за својот љубовен живот, но во...

Јотова од Бугарија и Царуха од Грција разговарале за името на Македонија ние си блееме

Бугарската потпретседателка Илијана Јотова и грчката заменичка-министерка...

Со полицискиот џип влетале во бутикот, луди Нишлии

Neobična saobraćajna nesreća dogodila se u centru Niša. Vozilo interventne jedinice policije uletelo je večeras u izlog jednog butika....

На неа и кажа „Да“ во Лас Вегас пред 3 години – ова е сопругата на Тони Цетински

Дубравка е третата сопруга на популарниот хрватски пејач Тони Цетински, а...

Последната мис на Југославија денес продава цвеќе

Славица Трипуновиќ од Борово Село е последната официјална мис на СФРЈ. Таа...

Нели Беширова сопственичката на ЕНЕКОД, жена лавица

Нема да спомнуваме Фени ниту бизнисите заврзалмите не импресионира...

Заев ги покани косовските бизнисмени да инвестираат во Македонија, им вети дека автопатот Скопје-Приштина ќе биде завршен набргу

Премиерот Заев пред претставниците на бизнис заедницата на Косово:...