Search
среда 23 мај 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

Ѓоко Поповски заменикот на Гордана за ТРИСТА доби 9 години затвор од Кацарска

Фатиме Фетаи поради големата  изречена казна од 9 години и околу 500 илјади...

Се самоуби штипски бизнисмен

58-годишниот Мице Ристов, сопственик на градежно стовариште, вчера околу 10:30...

ФОТО „Југо“удри во бандера, две лица тешко повредени

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа на влезот во Ново Село,...

По полноќ во Битола опожарен автомобил “Сузуки Јимини”а претходно “Пасат“

На 19.05.2018 година во временскиот период од 00,30 до 07,30 часот на улица “Матија...

МВР СО ЗВАНИЧНО СООПШТЕНИЕ ЗА ИЗНУДАТА НА МОНCТРУМОТ САШО ИВАНОВСКИ И МАКТЕЛ

На 17.05.2018 година во 01.30 часот во Полициската станица Охрид, лицето С.Д. од...

Наставничка од „Владо Тасевски“ нападната од директорката и уште една колешка – закани, навреди и пцовки пред основците

Закани, навреди и процвки пред очите на основците од Владо Тасевски....

Го запознала на социјалните мрежи, и приредил хорор: Велешанка заврши во болница по средбата со прилепчанец!

Дваесет и седумгодишната С.Ш. од Велес, вчера наместо за прв пат да го сретне...

Завршни зборови на судењето за мерцедесот на Груевски од 600 илјади евра, ajт го чекаме првиот затвор за Грујо

Во Кривичниот суд за денеска закажано е рочиште за предметот на...

Приведени четири странски државјанки во локал во тетовско Желино

Во угостителски објект во тетовското село Желино полицијата затекнала...

ФОТО: Голем пожар во Тафталиџе

Bечерва во скопската населба Тафталиџе 1 во близина на гимназијата Ѓорѓи...