Search
понеделник 18 декември 2017
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Во Собранието на РМ смеат да се вработуваат само Македонци и Албанци за други етноси не може?!

Bujar Ismani пред 4 часа ·  Kakov skandalozen Konkurs na Taljo Skopsko pivo vo Sobranieto, konkurs objaven za trojca, znaci...

Можниот министер за здравство Венко Филипче другарче на Радмила бил член на Професорскиот контра пленум

Неврохирургот Венко Филипче, чие име се врти неколку дена во јавноста како...

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ЖЕСТОКО ЈА НАПАДНА ВЛАДАТА ЗА НАМЕРАТА ДА СЕ ПОМОГНАТ ПЕЧАТЕНИТЕ МЕДИУМИ СО 1 МИЛИОН ЕВРА ГОДИШНО: Па добро дали сте вие нормални?!?!

Жестока дебата денеска се разви во медиа центарот на владата за време на...

Поранешната раководителка во Агенција за вработување се луксузирала на државна сметка, патувала во Брисел, Нинберг, Унгарија…да се надеваме дека и швалерите не ги частела ..срцката она

На листата на раководители кои ја злоупотребиле службената положба се...

Почнува судскиот процес против дедото на Тамара за обид за убиство на Никола Тодоров

Во кривичниот суд за денеска е закажано судење против Љупчо Стојановски,...

Груевски, Пешевски и Јанакиески не сакале да ги слушаат бомбите во СЈО

Специјалната обвинителка Лиле Стефанова на рочиштето за „Траекторија“...

Филипче ја части Рада што го направи Министер, Радо мори да знаев дека си толку јака фин ќе бев и јас еве од денес почнувам

Радмила еве се извињавам нудим ти се како циганче на раскрсница да ти измием...

Кирацовски на третата школа за женски активизам ги додели сертификатите за учество

Форумот на жени на СДСМ, отсекогаш знаел да го акумулира најдоброто од...

(ФОТО + ВИДЕО) ИЛЈАДНИЦИ СКОПЈАНИ ИЗЛЕГОА НА УЛИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ ДА ПРОТЕСТИРААТ ПРОТИВ ТРУЕЊЕТО НА КУЧИЊА И МАЧИЊА

Линк до видеото овде. БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Град Скопје го отвори првиот...

ЖЕСТОК ДУЕЛ НА ЧОМОВСКИ СО ГУВЕРНЕРОТ БОГОВ: Како си дозволил банките да дадат толку големи кредити на ФЕНИ и парите да пропаднат?!

ШОКАНТЕН ПОТЕГ: Гувернерот Богов жестоко ја нападна владата на...