Search
четврток 22 март 2018
  • :
  • :

Category: Свет

СИТЕ “ФИНТИ”: КАКО ДА ДОБИЕТЕ РАБОТНА ДОЗВОЛА ВО ФРАНЦИЈА

Постојат голем број различни видови на дозволи за работа во Франција, како и...

ЕДЕН ДЕН ПО ПОБЕДАТА, ПУТИН НИ ПРАТИ КАТИЉ ФЕРМАН: Тешко вас ако влезете во НАТО!

Само еден ден по победата на изборите, Путин испрати жестока порака до...

Уапсен поранешниот претседател на Франција, Никола Саркози

Поранешниот француски претседател, Никола Саркози, утринава е приведен на...

(ФОТО) КАДЕ БЕ ДРУГАРЧЕ ВАКА?! СКОПЈАНЕЦ ЌЕ ЗАКАСНИ ДОМА ВЕЧЕРВА…

(ВИДЕО) ГЕРМАНЦИТЕ ЗНААТ НЕКОГАШ И ДА ЗГРЕШАТ: Ова е Хофман, најлошата...

Путин реизбран за претседател на Русија

Актуелниот руски претседател Владимир Путин обезбеди убедлива победа на...

НОСЕЛ ФУСТАН НА ПОГРЕБОТ НА СВОЈОТ ПРИЈАТЕЛ, А ПРИЧИНАТА ЌЕ ВИ ГО СКРШИ СРЦЕТО

Пред 5 години пешадинецот Кевин Елиот во шега се кладел со својот најдобар...

ИНСТАГРАМ Е НА ФЕЈСБУК, ЈУТЈУБ Е НА ГУГЛ: Кој кому му е газда во светот на интернетот

Една од најпопуларните апликации во полето на социјалните мрежи, а којашто...

Британски академик и албански лобист: Законот за јазици е сериозна грешка

Џејмс Петифер, британски академик, автор, новинар и специјалист за...

(ВИДЕО) Фитнес салата гори кога група порно актерки вежбаат со еден маж…

„Call on me“ е дефинитивно еден од најпознатите музички хитови, можеби и на...

НА ВАШИОТ ЗАДНИК СЕ НАОЃА МУСКУЛОТ НА ДУШАТА – ТОЈ Е ИЗВОР НА СТРАВОВИТЕ И СТРАДАЊАТА

Депресија, ансиозност, стравови, фрустрации…широка листа на психички...