Search
среда 23 мај 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Топ2

ВИДЕО: Ова е македонската „Шушана“

@Такси Вардар, ако не го санкционирате жедниов за крв, дур сум жива не стапнувам у кола од ваша компанија

Doroti Pachkova 1 час ·  У проклетијава од шофер на такси Врадар бр. 38 и на странична...

ЦИПРАС-ВУЧИЌ И НИВНИОТ ДВОБОЈ ЗА ЈУЖНА ПРУГА ,ЗАЕВ ИМА АРГУМЕНТИ СО КОЈ МОЖЕ ДА ГИ ПАТОСИРА.

Заев и Ципрас се договорија ,Заев се договорил но Ципрас се премислил за...

Наставници реагираат на економскиот оператор во нивното училиште бараат проверки

Почитувани, Јас сум наставник во ООУ 11-ти Октомври во Скопје. Скандалите во...

Почна судењето за „Монструм“, Фетаи ги расплака роднините на убиените

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“...

ВЛАДАТА: Грујо ги ставил на платен список Срѓан Ќерим, Христијан Мицковски и цел партиски штаб на ВМРО ДПМНЕ, годишно за плати оделе 1,7 милиони евра!!!

Владата на Република Македонија ги следи принципите на отвореност,...

Завршни зборови на судењето за мерцедесот на Груевски од 600 илјади евра, ajт го чекаме првиот затвор за Грујо

Во Кривичниот суд за денеска закажано е рочиште за предметот на...

АЛАЃОЗОВСКИ Ѝ ОДОБРИ 100.000 ЕВРА НА „АВАЛОН“, ПА ЈА ПРИЈАВИ НА ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

Од извори во Министерството за култура дознаваме дека за годишниот проект...

СТЕНТОН-КРИМИНАЛИИ 3 ДЕЛ

Dushan Mlekaro пред 2 часа ·  Bifsiot gradonacalnik na Novaci LAZO KOTEVSKI preku STENTON GRADBA vo rok od 3 godini so buget od...

Минчо пасе овци три пута

  Zoran Bozinovski пред 6 часа ·  OVČARSKA IDILA MINČO ŽELEZAR ima 30.000 ovci, gi seli na TRI pasišta, pa se ,,brojat,,...