Search
петок 19 октомври 2018
  • :
  • :

Category: Живот

КРИСТИНА АРНАУДОВА: БЕВ ДЕТЕ ОД СОЦИЈАЛНО СЕМЕЈСТВО, А СЕГА СУМ ПРВА ДРУГАРКА СО ИВАНА ХАЏИЕВСКА АЛООООО ЗНАЕТЕ ЛИ КОЈА Е ОНА БРЕ

Пејачката и претседател на здружението „Проект среќа“, Кристина...

ДОЈДЕ ЖИВОТ ВО КРАТОВО: За прв пат по 20 години Кратовчани видоа асфалт, па уште и тротоар, нешто што е вистинска реткост во градот, рамно на божјо чудо!

Да видиш во Кратово нова улица, па уште и со тротоар, е рамно на божјо чудо,...

Лидерот на опозицијата Квиско пардон Грицко пардон Мицко и Геро лидерот на слободниот печат се кадросале

Бранко Героски е цврсто решен за новото име Северна, а лидерот...

Мицкоски и Јанушев на комитска вечер во Сарај: Сложни и обединети, за Македонија! Само не ме сакаат Антонио и Илче добро де и цела партија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави дека вечерва бил...

Познатата плавуша вмровка Елена го живее америчкиот сон како снаа на Џорџ од Сонце

Ама дедо Џорџ ќе е горд се чека принова… Со Мике бе зетката Банда вмровска...

ГРАЃАНИ НАПАДНАЛЕ КОМУНАЛНИ РЕДАРИ НА ГРАД СКОПЈЕ, СЛУЧАЈОТ ПРИЈАВЕН ВО МВР!

Oвaa бaбичкa веќе дoлгo време спие нa aвтoбускaтa стaницa вo Скoпје(меѓугрaдскa)...

Во 2007 година имавме тешка сообраќајна несреќа во која загина нашата четиригодишна Тара, ние преживеавме

Горан Савески и Соња Мановска Савеска се врсници, се познаваат од...

Двегодишно дете каснато од куче скитник во Кавадарци

Двегодишно дете било каснато од куче скитник вчера во Кавадарци, информира...

Најдобриот другар на Тоше Проески: Ниту го цениме, ниту го ценевме доволно…

Изминаа 11 години од трагичната смрт на поп иконата Тоше Проески. Македонија...

Репортажа од Крушево на 11-годишнината од трагичната смрт на Тоше Проески

Екипата на 1ТВ го посети Крушево на 11-годишнината од трагичната смрт на Тоше...