Search
сабота 17 ноември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Kажете му на она лајно Политико не нема да го тужам,ќе го тепам како магаре со перце од кокошка, нежно

loading...

Онаа будала Политико откако го фативме дека рекетирал по охридски и дојрански хотели јадел кебапи на сметка на колеги, рекеtирал американци и наши најде да ми лепи работи позади кои Доказ не стои и обвинува, е па лепотане сега си наебал еве вака јавно ти кажувам…

За Кокаланов не објавив јас, А за твојот сакан Министер силувач статус прво објави еден друг новинар за Трикица нема теми кога ќе излезе некаде на емисија ќе го подбереме и дај бе не кукумјавчи пичкицо. И не, не сум регистриран во Америка идиоте во наша МАКЕДОНИЈА cум и да тоа е името и нема да го смените говнари. РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

eve koj objavil kretenu

Еве што шлапал абе алоо идиоту ти и тие што те плаќаат Доказ не е слуга на никој ни на ВМРО ни на СДСМ и сме против секој идиот што ќе лапа наши државни пари, дали ти е јасно! Мивко една, подлизурко кратовски

Премиере Заев, министри Манчевски и Поповски, пратеници Тунтев и Груби, цела држава пишти и плаче од порталот Доказм.мк кој се регистрирал во Америка и сее клевети и лаги и брише нозе со честа и угледот на безброј јавни личности!!!

Објавено на 12.02.2018 во 02:10:51 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк

 

Во рок од само неколку дена, лудакот од Доказм.мк го исклевети министерот Поповски дека силувал жена во влада?!?!

Мене ми измисли колумна, т.е зема постоечка колумна си додаде свои зборови и си ја стави на сајт како да е моја?!?!

И Сашо Кокаланов беше исклеветен па мораше да се објаснува дека не зел државни пари:

Сето ова само за неколку дена?! Што да каже Кочо Анѓушев кој секој ден е клеветен за се и сешто на тој луд портал?!

До вчера и Трифун Костовски беше масакриран, па сега го нема, може човекот конечно им платил?!

Премиере Заев, министри Манчевски и Поповски, пратеници Тунтев и Груби, сторете нешто, најдете спас за ова зло, не може сите да бидеме заложници на еден лудак дојден од Крива Паланка кој си брише нозе и задник секој ден со десетици луѓе и нивната чест и углед, и одбив да се извини, коригира, провери, објави демант, итн итн…

Значи едно е да се бориш со режим сосема друго е да рекетираш се што мрда од сите партии само за да уловиш некоја пара, дај ако треба нека се вработи копилето, или пак сменете ги законите дајте и овластување на Агенција на медиуми да може да гаси портали кои клеветат, рекетираат, лажат итн итн…

Мора да има спас за ова, зарем државата ќе не остави сами да го решвме проблемот со мотки?!

 

loading...