Search
сабота 17 ноември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Кривична пријава за Мунир Пепиќ кој фалсификувал диплома за да се вработи

loading...

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против М.П.(44) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

Како што соопшти МВР, во 2013 година пријавениот, заради вработување во Управата за водење на матични книги-Подрачно одделение за матично работење Скопје, приложил диплома со невистина содржина за положен четврти степен издадена од Техничко училиште „Зеќир Мусиќ” од Република Србија.

Се работи за познатиот полициски криминалец и учесник од 27 ми Мунир Пепиќ. Meстач и лажен патриот.

loading...