Search
среда 17 октомври 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Мицко на пушење кај криминалецот Јанша, ќе се вратиме сите криминалци на власт на Балканот еден убав ден 2030 та

А топката Рангелова дека е? Да не ја мислиме

Мицкоски на Конвенцијата на партијата на Јанша, Словенија ќе го означи почетокот на промените во регионот и поразот на владите кои не работат за граѓаните

Во текот на вчерашниот ден во Цеље, Република Словенија, свое обраќање на изборната конвенција на Словенечката демократска партија на Јанес Јанша имаше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Свои говори на конвенцијата имаа и премиерот на Република Унгарија, Виктор Орбан и лидерот на Европската Народна Партија во Европскиот Парламент, Манфред Вебер.

Во своето обраќање претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски пред присутните истакна дека настанот на кој се обраќа е предвесник на промените кои ќе се случат во пријателска Словенија и регионот.

loading...