Search
петок 19 октомври 2018
  • :
  • :

ПРОТЕСТИ ПРЕД СОБРАНИЕ ИМЕТО НЕ ГО ДАВАМЕ

Фотографија на Aco Spasovski.

Група граѓани вечерва го изразија своето незадоволство од постигнатиот договор помеѓу Заев и Ципрас за промена на државното име преку испишување натписи со содржина: „МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА” и „ПРЕДАВНИЦИ”.

Околу Собранието каде што граѓаните го изразија незадоволството имаше силно полициско обезбедување.

loading...