Search
сабота 17 ноември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Семејна драма во струшко: По расправија го расекла сопругот со нож во глава

loading...

Кривична пријава поднесе полицијата против Х.М.(41) од село Радолишта за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

Image result for woman with knife

-На 07.02.2018 година во село Радолишта во домот на Ј.Х. (70),  при караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, којшто е син на Ј.Х.,  истата по упатени закани физички го нападнала Ј.Х., и со нож го расекла во пределот на главата и челото, информираат од полицијата.

loading...