Search
сабота 17 ноември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Штипјанец и удирал глава во ѕид на тинејџерка за да ја принуди на секс

loading...

Четириесет годишен штипјанец вчера околу 04 часот во Штип се обидел да силува 18-годишна девојка. Тој преку СМС пораки и се заканувал дека доколку не дојде кај него, ќе оди кај нејзините родители и ќе и направи сериозни проблеми. После тоа, таа отишла кај него и штипјанецот се обидел со сила да ја натера да имаат сексуален однос. Тој и ја удрил главата во ѕид нанесувајќи и неколку удари со тупаници во пределот на главата и телото, но девојката успеала да побегне.

„Од страна на лекар бил извршен преглед над К.Д., констатирани и се телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип. Д.Н. бил приведен и задржан во СВР Штип за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, казниво по член 186 во врска со член 19 од Кривичниот законик на Република Македонија“, соопшти МВР.

loading...