Search
вторник 18 декември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Уапсен висок функционер во МВР близок до Оливер Спасовски

loading...

Висок функционер во Министерството за внатрешни работи, исклучително близок до Министерот Оливер Спасовски попладнево е приведен под сомение за поткуп, неофицијално дознава Dokazm од добро упатени полициски извори.
Нашиот извор вели дека станува збор за лицето Д.С. Dragan Simonovski кој извршувал исклучително високи функции во полицијата. Тој бил приведен во полициската станица Кисела Вода. Според неофицијалните информации делото кое му се става на товар е злоупотреба на службената положба и овластувања.
Се уште нема информации на кој начин било откриено евентуалното кривично дело.
Приведениот важел за човек од доверба на Спасовски, а имал функција и во техничката влада. Од МВР се уште нема ниту потврда ниту демант на оваа информација.

loading...