Search
сабота 17 ноември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

(ВИДЕО) НАЈМОЌНАТА ЖЕНА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА: За неа зборува цел свет !

loading...

Помладата сестрана севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, Ким Јо Џонг, која овие денови го привлекува вниманието на јавноста со доаѓањето на Зимските олимписки игри во јужнокорејскиот Пјонг Чанг, е главниот советник на севернокорејскиот диктатор. Таа е шеф на неговиот кабинет и најважната личност после него.

Ким Јонг Ун има многу близок однос со неговата сестра со која во 90-тите години на минатиот век учеле заедно во школо во Швајцарија, а сега работат заедно. Рамо до рамо.

Овие денови се шпекулира дека Ким Јо Џонг (30) пристигнала на Зимските олимписки игри во Јужна КОреја за да ја пренеси пораката од нејзиниот брат до јужнокорејскиот претседател Мун Џае Ин.

North Korea’s high-level delegation, including Kim Jong Un’s sister Kim Yo Jong, has arrived in South Korea for the Winter Olympics. http://abcn.ws/2FXRV8u 

View image on TwitterView image on Twitter

Kim Yo Jong’s role in the North Korean regime is not just ceremonial. She’s actually working, protecting the image of her brother Kim Jong Un and making sure that everything runs smoothly.

loading...